Referanslarımız

REFERANSLARIMIZ


GLOBAL ACTION PLAN ile SU KAŞİFİ PROGRAMI


GLOBAL ACTION PLAN ile SU KAŞİFİ PROGRAMI

Su Kaşifi Programı, dünya genelinde binlerce öğrencinin, okullarında ve yaşadıkları toplumda su sorunları üzerine ortak eylemde bulunmalarına izin veren eğlenceli, ilham verici, eğitici ve web tabanlı bir programdır. ​

Dünyamızın karşı karşıya olduğu en önemli küresel sorunlardan biri, temiz su kaynaklarının azalıyor olmasıdır. Bu soruna kayıtsız kalmamak ve 8-14 yaş grubu öğrencilerin daha fazla su bilincine sahip bir dünya için öncü olmalarını desteklemek amacıyla, eğlenceli, heyecanlı aktivitelerle dolu Su Kaşifi programını oluşturmak üzere 11 ülkeden farklı kurumlar, İngiltere merkezli uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Global Action Plan UK (GAP UK) öncülüğünde ve HSBC Su Programı desteğiyle bir araya gelmiştir.

Su Kaşifi programının Türkiye ayağı Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından Ağustos 2014 itibariyle yürütülmeye başlanmıştır. 3 yıl boyunca başarıyla uygulanan program kapsamında Türkiye’den 7.000'den fazla öğrenci su konusunda çeşitli projeler geliştirerek, okullarında ve evlerinde su kullanımı farkındalığı kazanmıştır. Öğrenciler, bu şekilde çevrelerinde büyük bir etki yaratarak, yerelde 42 bin kişinin yaşamına dokunmayı başarmıştır. 

 


Detaylı bilgi için www.sukasifi.org