Haberler

HABERLER


Mikado, 3. kez Best for the World olarak onurlandırıldı...

21 Nisan 2015 Salı
Mikado, 3. kez Best for the World olarak onurlandırıldı...

Mikado, B Corp topluluğu içinde en yüksek sosyal ve çevresel etkiyi yaratarak üst üse üçüncü kez “Best for the World” (“Dünya için En İyisi”) olarak onurlandırıldı

B Lab, her yıl, tüm Bcorp’lar arasından topluma, çalışanlarına ve çevreye yönelik en yüksek performansa ve etkiye sahip olan %10’luk dilimi “Best for the World” ünvanıyla onurlandırıyor.

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı olarak, “Best for the World” (“Dünya için En İyisi”) olarak onurlandırılmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

2015 yılında, tüm dünyadan Mikado’nun da aralarında bulunduğu 120 şirket, kâr amacı gütmeyen uluslararası bir girişim olan B Lab tarafından hazırlanan “Best for the World” listesinde yer almaya hak kazanmıştır. Ayrıntılı bilgi için: http://bestfortheworld.bcorporation.net/

B Corp Nedir?
B Corporation’lar (B Şirketleri), sosyal ve çevresel sorunların çözümünde iş dünyasının gücünü kullanan yeni nesil şirketlerdir. Sertifikalı B Corp olmak için çok kapsamlı ve şeffaf performans standartlarını karşılamak gerekmektedir. Aday şirketlerin çalışanlarına, tedarikçilerine, topluma ve çevreye olan etkileri detaylı bir biçimde ölçülmektedir. Bu değerlendirmelerden başarıyla geçen şirketler, tüm dünyada yeni bir iş yapış biçimiyle çalışan B Corp dünyasının içine girmeyi hak etmektedir.

Bugün, 38 ülke ve 121 sektörden tek bir amaç için – iş dünyasında “başarı”yı tekrar tanımlamak için – çalışan 1.257 sertifikalı B Corporation vardır.

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı olarak Türkiye’nin ilk sertifikalı B CorporationTM’ı olmaktan gurur duyuyoruz. Misyonumuzu yerine getirmede bize destek olan tüm kişi ve kurumlara teşekkürlerimizi sunuyoruz!