Haberler

HABERLER


Su Kaşifi'nde 22 Mart Dünya Su Günü Eğlenceli Bir Yarışma ve Ekiplerin Yaratıcı Etkinlikleri ile Kutlandı!

28 Mart 2016 Pazartesi
Su Kaşifi'nde 22 Mart Dünya Su Günü Eğlenceli Bir Yarışma ve Ekiplerin Yaratıcı Etkinlikleri ile Kutlandı!

11 ülkede eş zamanlı olarak uygulanan ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı olarak Türkiye yürütücülüğünü yaptığımız Su Kaşifi programında yer alan ekipler, 22 Mart Dünya Su Günü'nü birçok renkli etkinlikle kutladılar. Su kaşifleri, mahallelerinde bilinçlendirme çalışmaları, eşya değiş tokuşları, su ile ilgili çeşitli deneyler, tohum ekme aktiviteleri, su temalı korolar, defileler, tiyatro oyunları, dans gösterileri gibi  hafta boyunca yaptıkları yaratıcı etkinlikleri Su Kaşifi internet sitesinde ve programın facebook sayfasında paylaştılar.

Su Günü dolayısıyla Su Kaşifi Türkiye olarak sosyal medya üzerinden düzenlediğimiz yarışmaya ise ilgi çok büyüktü. Türkiye'nin dört bir yanından katılımcılar, 4 gün boyunca her gün program hakkındaki bir soruyu  cevapladılar. Tüm sorulara doğru cevap veren ilk 10 kişi ise minik hediyeler kazandı.
 
Ayrıca, programda çok sayıda etkinliği başarıyla tamamlayan İzmir Özel Bilgince Ortaokulu "Water Kids" ekibi, 14 Mart haftasında 11 ülkenin okulları arasından Uluslararası "Haftanın Okulu" seçildi ve Şubat ayında "Ayın Okulu", "Mucize Damlalar" ekibiyle  İstanbul Handan Ziya Öniş İlkokulu oldu.