Haberler

HABERLER


Sürdürülebilir Turizm İçin Kapasite Geliştirme Seminerleri Başladı.

19 Şubat 2015 Perşembe
Sürdürülebilir Turizm İçin Kapasite Geliştirme Seminerleri Başladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Anadolu Efes ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle yürütülen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Projesi kapsamında düzenlenen ‘Kapasite Geliştirme Seminerleri 20 Ocak itibari ile başladı. Sırasıyla Eskişehir, Çanakkale, Adana ve Muğla’da gerçekleştirilen seminerler Trabzon, Edirne, Konya, Diyarbakır, Van ve Kars da devam edecek.

Kapasite Geliştirme Seminerlerinin gerçekleştiği iller ve bu illerin çevre ilçelere bağlı kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve turizm alanında faaliyet gösteren işletmelerden büyük ilgi gören seminerlerde, Gelecek Turizmde’nin proje ortakları ve uzmanlar, Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında bilgi paylaşımında bulunuyor.

Seminerlerde Gelecek Turizmde ortakları olan Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve UNDP projeden bahsediyor, sürdürülebilir turizm kavramı detaylıca ele alınıyor, projeye başvuru koşullarını kapsamlı bir şekilde anlatılıyor ve interaktif grup çalışmasını içeren bir “proje geliştirme atölyesi” yapılıyor.

Seminerlerin düzenleneceği şehirlere ve tarihlere ulaşmak için http://www.gelecekturizmde.com/kapasite-gelistirme-seminerleri-sehir-ve-tarihleri/ adresi ziyaret edilebilir.

TAGS