Haberler

HABERLER


Abdi İbrahim İyileştiren Fikirler Yarışması Başvuru Tarihi 31 Temmuz'a Uzatıldı!

7 Temmuz 2021 Çarşamba

Mikado olarak toplumsal Yatırım Programı çerçevesinde danışmanlık hizmeti vermekte olduğumuz Abdi İbrahim İlaç'ın Sağlıkta Sosyal İnovasyon programı kapsamında tasarlanan İyileştiren Fikirler Yarışması başladı.

İyileştiren Fikirler Yarışması, bu alanda Türkiye ve dünyanın önemli kuruluşları Mikado Danışmanlık, Ashoka Türkiye ve Impact Hub İstanbul partnerliğinde hayata geçiriliyor. Abdi İbrahim, alanında uzmanları bir araya getirerek hazırladığı bu yarışmayla sağlık ve ilaç alanında sosyal girişimcileri desteklemeyi, sosyal fayda odaklı fikirleri güçlendirmeyi ve artırmayı, sosyal girişimcilik potansiyelini anlamayı, start-up ekosistemine daha fazla entegre olmayı ve Endüstri 4.0'ın sunduğu fırsatlardan daha fazla yararlanmayı amaçlıyor.

İyileştiren Fikirler Yarışması'nın lansmanı 28 Nisan'da ASHOKA tarafından gerçekleştirilen "Sosyal Girişimcilik Günü’nde yapıldı. Yarışma eğitim, mentorluk ve maddi destek ödülü içeriyor. Başvurular proje websitesi üzerinden yapılacak ve 31 Temmuz 2021'e kadar sürecek. Detaylı bilgi için tıklayın.