Haberler

HABERLER


FCHgo Yarışması Ulusal Birincileri Belli Oldu!

21 Haziran 2021 Pazartesi

Mikado olarak Türkiye yürütücülüğünü üstlendiğimiz FCHgo uluslararası yarışmasının Türkiye ulusal elemesi dün itibariyle gerçekleşti! 

Doç. Dr. Canan ACAR (Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü, Bahçeşehir Üniversitesi/ Termal ve Akışkan Mühendisliği Bölümü, Twente Üniversitesi, Hollanda), Nilgün AVCI ENGÜDAR (İzmir Konak BİLSEM Müdür Yardımcısı), Deniz DİNÇEL (ÇEKÜL Bilgi Ağacı Proje Koordinatörü) ve Serra TİTİZ’den (Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı Kurucu Direktörü) oluşan jürimiz “inovasyon ve yaratıcılık”, “öğretici değer ve projenin aktarılabilirliği” ve “derinlemesine analiz & bilimsel yaklaşım” kriterlerine göre değerlendirme yaptılar. Değerlendirme sonucu aşağıdaki projeler kendi kategorilerinde ulusal birinciliğe hak kazandılar:

8-11 yaş kategorisinde Hidroplanet, Çevre dostu Yaşam Oyunu Projesi ile Bahçeşehir Koleji İzmir Ellinci Yıl İlkokulu

12-14 yaş kategorisinde Hidrojenin Gücü Köy Okullarında Projesi ile Bahçeşehir Koleji İzmir Ellinci Yıl Ortaokulu

15-18 yaş kategorisinde FCH 101 Projesi ile Ankara Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kendilerini tebrik ediyor ve Haziran’da gerçekleşecek uluslararası yarışmada başarılar diliyoruz! FCHgo Proje yarışmasına katılan ve emek veren tüm öğrenci ve öğretmenlerimize göstermiş oldukları çabadan dolayı bir kez daha çok teşekkür ederiz.