Haberler

HABERLER


BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Jüri Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti!

26 Ekim 2015 Pazartesi

İçinde bulundukları toplum için pozitif değişimin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek ve desteklemek için bu yıl dördüncüsü düzenlenen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri; İstanbul Bilgi Üniversitesi, International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan/Laureate Vakfı) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile hayata geçiyor. Ödüller’in amacı ise içinde bulundukları toplum için pozitif değişimin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek ve desteklemek.

Her yıl, 10 istisnai genç sosyal girişimci, rekabetçi bir başvuru sürecini takiben İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından seçiliyor. Türkiye’nin genç kahramanları bu sayede kişisel, vizyoner, politik, işbirliğine yönelik, organizasyonel ve sosyal alanlarda liderlik becerilerini geliştirebilme fırsatına kavuşuyor.
 
Bu sene Eylül sonu itibariyle başvuru süreci tamamlanan Ödüller’in, aralarında Mikado'nun kurucusu Serra Titiz'in de olduğu jüri üyeleri 26 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde toplanarak başvuru yapan 19 tane heyecan verici projeyi değerlendirdi.

Detaylı bilgi için: http://www.bilgiggo.org/