Haberler

HABERLER


Su Kaşifi Programı Ocak'2015'te başlıyor!

1 Şubat 2015 Pazar
Su Kaşifi Programı Ocak'2015'te başlıyor!

Su Kaşifi Programı, dünya genelinde binlerce öğrencinin, okullarında ve yaşadıkları toplumda su sorunları üzerine ortak eylemde bulunmalarına izin verecek eğlenceli, ilham verici, eğitici ve web tabanlı bir program.

Dünyamızın karşı karşıya olduğu en önemli küresel sorunlardan biri, temiz su kaynaklarının azalıyor olması. Bu soruna kayıtsız kalmamak ve 8-14 yaş grubu öğrencilerin daha fazla su bilincine sahip bir dünya için öncü olmalarını desteklemek amacıyla, eğlenceli, heyecanlı aktivitelerle dolu Su Kaşifi programını oluşturmak üzere 11 ülkeden farklı kurumlar, İngiltere merkezli uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan Global Action Plan UK (GAP UK) öncülüğünde ve HSBC Su Programı desteğiyle bir araya geldi.

2014 Ağustos'tan itibaren programın Türkiye'deki yürütücüsü, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı olarak belirlendi. 2 yıllık programın ilk dönemi Ocak - Eylül 2015 tarihlerini kapsayacak ve bu dönemde İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun'dan yaklaşık 40 okul Su Kaşifi Programı'na katılacak. İlk dönemde, programı en aktif şekilde uygulayan 12 okulda atölye çalışması ve Su Festivali düzenlenecek. Programın ikinci dönemi ise Eylül 2015 - Haziran 2016 tarihlerini kapsayacak ve yine aynı şekilde yaklaşık 40 okul programa dahil edilerek bunların 12'sinde Su Festivali düzenlenecek.

TAGS