Haberler

HABERLER


Su Kaşifi'nde En Başarılı 20 Okul Seçildi

29 Nisan 2018 Pazar
Su Kaşifi'nde En Başarılı 20 Okul Seçildi

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı'nın Türkiye'deki yürütücülüğünü yaptığı, 8-14 yaş grubu öğrencilerin suyla ilgili farkındalığını artırmayı amaçlayan Su Kaşifi Programı'nın 4. yılında programı en başarılı şekilde uygulayan 20 okul seçildi. Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla ve Çanakkale'de yer alan 20 ilkokul ve ortaokulun Su Kaşifi ekipleri, su konusunda pek çok başarılı çalışma gerçekleştirerek okullarında ve yerellerinde geniş katılımlı Su Festivalleri düzenlemeye hak kazandılar.

Aynı zamanda bu 20 okulda proje yürütücüsü Mikado tarafından atölye çalışmaları gerçekleştirilmeye başlandı. Atölye çalışmaları sırasında, Su Kaşifi ekipleri ile su festivallerinin içerik ve organizasyonları üzerine bilgi paylaşımında bulunuluyor ve ekiplerin program boyunca yaptıkları çalışmalar paylaşılıyor. Ayrıca, öğrencilerle öğretici ve eğlenceli oyunlar oynanıyor.

Atölye çalışmalarının hemen ardından, bu okullarda Su Festivalleri düzenlenecek ve programın yarışma süreci kapsamında Haziran ayında en başarılı 5 okul seçilecek. Seçilecek 5 okulun ekip temsilcilerinin katılımıyla İstanbul'da Su Kaşifi ülke final etkinliği gerçekleştirilecek.