Haberler

HABERLER


EASI Programı İstişare Toplantısı'nda Mikado Deneyimlerini Paylaştı

30 Mart 2018 Cuma
EASI Programı İstişare Toplantısı'nda Mikado Deneyimlerini Paylaştı

Avrupa Birliği tarafından yürütülen "İstihdam ve Sosyal Yenilik (EaSI) Programı" kapsamında dağıtılan fonlardan Türkiye'de ilk kez "Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler" projesi ile yararlanan Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve proje ortakları Koç University Social Impact Forum - KUSIF ve Ashoka Türkiye, 30 Mart 2018 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Ahmet YÜCEL başkanlığında düzenlenen EASI Programı İstişare Toplantısı'nda deneyimlerini paylaştı.

2017 yılı Ağustos ayı itibariyle ulusal koordinasyonu Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından üstlenilen EaSI Programından daha etkin faydalanılabilmesi için düzenlenen toplantıya kamu kurumları, finans kuruluşları, sivil toplum ve üniversite temsilcileri katılım gösterdi.

Toplantı kapsamında, EaSI Programı'na ilişkin genel bilgilendirme yapıldı, Mikado'nun ve ortakları olan Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu ve Ashoka Türkiye'nin EaSI tecrübeleri paylaşıldı ve önümüzdeki dönemde atılabilecek adımlara ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda, özellikle EaSI Programının Mikrofinans ve Sosyal Girişimcilik Bileşeni için önemli olan "sosyal girişimcilik" konusunun Türkiye'de gelişimi üzerinde duruldu ve bu alanın geliştirilmesi için alınacak önlemler tartışıldı.