Haberler

HABERLER


Su Odaklı Gazetecilik Eğitimi 13-14 Nisan'da Ücretsiz Olarak Gerçekleşiyor!

13 Mart 2018 Salı
Su Odaklı Gazetecilik Eğitimi 13-14 Nisan'da Ücretsiz Olarak Gerçekleşiyor!

Türkiye'de Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve EKOIQ-Ekologos ile globalde MiCT, Seecon ve BORDA işbirliğinde, iki günlük "Su Odaklı Gazetecilik" eğitimi düzenleniyor.

13-14 Nisan'da İstanbul'da gerçekleşecek eğitimle, medya çalışanları arasında su konusunda farkındalık yaratılması; bu alanda bilgi ve deneyimlerinin geliştirilmesi; su konularını işleyen gazetecileri, blog yazarlarını ve sosyal medya muhabirlerini konuya dahil ederek ilgili medya ağının genişletilmesi hedefleniyor.

Eğitim, Çevre Politikaları ve Su Yönetimi Uzmanı Buket Bahar Dıvrak ve Gazeteci Özgür Gürbüz tarafından verilecektir.

Eğitim İçeriği
Su konusunda iletişim ve medya eğitiminin hedeflendiği proje kapsamında iki ayrı modülden oluşan bir eğitim çalışmasının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Eğitimin ilk gününde, genel anlamda su sorunu ele alınacak. Dünyada ve Türkiye'de su sorununun nedenleri, iklim değişikliği ve diğer çevresel sorunlarla ilişkileri, toplumsal ve ekonomik faktörlerin aktarılacağı ilk eğitimle, su alanında kapsamlı bir bilgilendirme yapılması hedefleniyor.

İkinci gün yapılacak eğitim ise, daha çok su odaklı gazetecilik üzerine yoğunlaşacak. Su sorunu ile ilgili haberlerin oluşturulmasında dikkat edilecek noktalar, sıkça yapılan hatalar, temel yaklaşımlar ve insan hikayelerinin ele alınma biçimleri konusunda gerçekleştirilecek eğitim kapsamında bir de yazım atölyesi gerçekleştirilecek.

Tarih ve Zaman: 13-14 Nisan 2018, 2 tam gün
Yer: Impact Hub İstanbul
Eğitim Dili: Türkçe
Eğitime katılım ücretsizdir.
Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: http://www.mikadoconsulting.com/egitim/20/su-odakli-gazetecilik