Haberler

HABERLER


Yatırıma Hazır Sosyal Girişimlerin Jüri Sunumları Gerçekleşti

16 Şubat 2018 Cuma
Yatırıma Hazır Sosyal Girişimlerin Jüri Sunumları Gerçekleşti

Sosyal girişimcilerin yatırıma hazır hale gelmeleri için bilgi ve beceri kazanmasını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen "Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler" ve "Change With Business" projeleri kapsamında Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu ve Ashoka Türkiye ortaklığında Haziran-Aralık 2017 tarihleri arasında 12 sosyal girişimin katıldığı "Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programı" hayata geçirildi.

15 Şubat 2018'de, programa katılan sosyal girişimler program boyunca öğrendikleri konuları ele alan sunumları ile uzmanlardan oluşan jüri karşısına çıktılar.

Jüri üyeleri arasında Azimut Portföy Yönetim Kurulu Üyesi Naim Koçer, Collective Spark Kurucu Ortağı Atıl Erken, Garanti Bankası KOBİ Girişim Bankacılığı Pazarlama İletişimi Yöneticisi Selin Öz, Koç Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve KUSIF Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı Genel Koordinatörü Cansu Gedik ve TEB Özel Bankacılık Pazarlama ve Merkezi Satış Direktörü Hayri Telekoğlu yer aldı.

Sunum yapan sosyal girişimler Düşler Mutfağı, Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği, Engelsizkariyer.com, Önemsiyoruz, SOGLab Sosyal Girişim Laboratuvarı, SS Harmoni Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Surdurulebiliryasam.tv ve Ustamdan ekiplerinden oluştu.

Seçilen girişimler, Mart 2018'de başlayacak ve toplam 6 ay sürecek profesyonel danışmanlık hizmeti almaya ve Berlin'de bir saha gezisine katılmaya hak kazandılar.