Haberler

HABERLER


Change with Business Talks Kapsamında Sosyal Etki Yönetimi ve Sosyal Finansman Sohbetleri Gerçekleşti

28 Ocak 2018 Pazar
Change with Business Talks Kapsamında Sosyal Etki Yönetimi ve Sosyal Finansman Sohbetleri Gerçekleşti

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), Unicredit Vakfı, Vehbi Koç Vakfı proje ortaklığı, Sosyal İnovasyon Merkezi içerik ortaklığı ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmalığı desteği ile gerçekleştirilen ve Türkiye'deki sosyal girişimcilerin ekonomik sürdürülebilirliklerini sağlayarak sosyal etkilerini artırmalarını hedefleyen "Change with Business" projesi kapsamında "Change With Business Talks" sohbetler serisi Ocak 2018 ayı itibarıyla başladı.

Sohbetlerden ilki olan "Etkinizi Zirveye Taşıyın" 11 Ocak 2018'de gerçekleşti. Sohbet sırasında, sosyal girişimciler için etki odaklı düşünme kapsamında bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı. Konuşmacıları KUSIF'ten Agata Fortuna ve Mikado'dan Elif Urgan oluşturdu.

İkinci CWB Talks etkinliği olan "Sosyal Finansman ve Yöntemleri" ise 24 Ocak 2018'de, KUSIF'ten Gonca Ongan, Ashoka'dan İstem Akalp ve Mikado'dan Serra Titiz'in konuşmaları ile hayata geçirildi. Bu konuşmada mevcut veya yeni oluşturulacak finansman modellerinin Türkiye'deki sosyal girişimcilik sektöründe nasıl işleyebileceği, sosyal girişimlere nasıl destek sağlayabileceği ve sosyal girişimcilik sektörünün kalkınmasında nasıl rol oynayabileceği konuları ele alındı.

Bir sonraki "Etkili ve Sürdürülebilir Sosyal Girişimler" konulu "Change With Business Talks" Koç Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı tarafından ele alınacak. Bu sohbet 15 Şubat 2018'de 18:00'da Anamed Divan İstanbul'da gerçekleşecek.