Haberler

HABERLER


Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programının Son Modülü Gerçekleşti

17 Aralık 2017 Pazar
Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programının Son Modülü Gerçekleşti

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF) ve Ashoka Türkiye ortaklığında gerçekleştirilen "Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programı"nın son modülü 15-16 Aralık 2017'de gerçekleşti.

Sertifika Programının en son modülü "Sosyal Finansman ve Etki Yatırımı", bu konunun az sayıda uzmanları arasında yer alan, Roots of Impact kurucu CEO'su ve Social Finance Academy'nin kurucusu Bjoern Struewer tarafından verildi.

Modülün sonunda yer alan "Sosyal Girişimler için Hikaye Anlatıcılığı" konusu ise, bu alanda uzun yıllardır çalışan Şeyda Taluk tarafından katılımcılara aktarıldı.

Programdan yararlanan 12 sosyal girişimin temsilcileri 7 ay boyunca katıldıkları program sonunda Adahan Otel'de düzenlenen küçük bir tören ile sertifikalarını aldılar.

Programı takiben 15 Şubat 2018'de düzenlenecek jüri değerlendirmesi ile programa katılan girişimler arasından seçilecek 5 girişim, hem 3 aylık profesyonel mentorluk hizmetinden yararlanacak hem de birkaç gün sürecek bir saha ziyareti ile Avrupa'daki sosyal girişimlerle tanışma fırsatı bulacak.