Haberler

HABERLER


Mikado, Borusan Holding'in "Annemin İşi Benim Geleceğim" Projesi için İzleme-Değerlendirme Raporu Hazırladı

6 Ekim 2017 Cuma
Mikado, Borusan Holding'in

Borusan Holding'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği ile sanayide kadın istihdamının artırılmasını ve kadının güçlendirilmesini desteklemek üzere hayata geçirdiği "Annemin İşi Benim Geleceğim" projesinin paydaşları üzerindeki etkileri değerlendirmek ve organizasyonel verimliliğini artırmaya yönelik çalışma Temmuz - Eylül 2017 ayları arasında Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından gerçekleştirildi.

İşbirliği kapsamında Mikado, projenin gerçekleştirildiği Adıyaman, Afyonkarahisar, Balıkesir ve Malatya illerine ve proje ortaklarının bulunduğu Ankara'ya saha ziyaretleri düzenledi. Projenin ana paydaşları üzerindeki etkilerini ölçebilmek için bu ziyaretler sırasında, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, Borusan Neşe Fabrikaları ve organize sanayi bölgeleri (OSB) ile 40'tan fazla birebir görüşme yapıldı.

Elde edilen bulguların yer aldığı raporun, projenin iyileştirilmesi ve paydaşları üzerindeki sosyal etkisini artırması için kullanılması hedefleniyor.