Haberler

HABERLER


Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı Gerçekleşti

25 Eylül 2017 Pazartesi
Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı Gerçekleşti

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından organize edilen ve Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında fonlanan "Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı" 22 Eylül 2017'de İstanbul'da Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi'nde gerçekleşti.

Konferans, INSEAD - The Business School for the World'den Hans Wahl ve Social Value International'dan Jeremy Nicholls'un açılış konuşmaları ile başladı. Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı kurucu direktörü Serra Titiz, Eylül ayında yayınlanan Sosyal Finansman Rehberi'nin detaylı olarak ele alındığı oturumda yer alırken, proje koordinatörü Elif Urgan ise sosyal etki yönetimi ile sosyal finansman örneklerinin tartışıldığı ve önümüzdeki aylarda yayınlanacak sosyal etkinin nasıl maksimize edilebileceğini anlatan rehberin konuşulduğu oturumda konuşmacı olarak bulundu.

"Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı" Ashoka Türkiye ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı işbirliğinde; Avrupa Birliği Erasmus + Programı, UniCredit Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı desteği ile hayata geçirildi.