Haberler

HABERLER


İnsan Haklarına Saygılı İş Yapmak Rehberi'nin Türkçesi Yayınlandı

13 Ağustos 2017 Pazar
İnsan Haklarına Saygılı İş Yapmak Rehberi'nin Türkçesi Yayınlandı

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Ağı, Shift Project ve OXFAM tarafından hazırlanan Doing Business with Respect for Human Rights rehberi, Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından Türkçeleştirildi. Rehber, kurum ve bireylere iş yerinde insan hakları konusunda pratik bilgiler, yol haritaları ve vakalar sunuyor.

İnsan Haklarına Saygılı İş Yapmak, Şirketlere Yönelik Kılavuz adlı Türkçe rehbere http://www.mikadoconsulting.com/dosyalar/yayinlar/1192017142827.dosya.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Başkonsolosluğu İnsan Hakları Programı tarafından desteklenen, Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği tarafından yürütülen ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı'nın da proje ortağı olduğu "İş Dünyasına Saygılı İş Yapmak Projesi" Şubat 2017 itibarıyla yürütülüyor.

İş dünyasının insan haklarına saygılı iş yapma sorumluluğuna dikkat çeken Proje kapsamında, rehberin Türkçeleştirilmesinin yanı sıra, iş dünyası temsilcilerine yönelik ücretsiz olarak 2 günlük kapasite arttırıcı eğitimler düzenleniyor. Proje kapsamında iş dünyasına yönelik düzenlenen 2. eğitim 25-26 Ekim'de İstanbul'da gerçekleşecek. Ücretsiz olarak verilecek eğitime dair ayrıntılı bilgi ve başvuru için: ​http://www.mikadoconsulting.com/egitim/4/insan-haklarina-saygili-is-yapmak