Haberler

HABERLER


Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı 22 Eylül'de Gerçekleşiyor

23 Ağustos 2017 Çarşamba
Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı 22 Eylül'de Gerçekleşiyor

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve Ashoka Türkiye iş birliğinde düzenlenecek Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı 22 Eylül 2017’de Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde (ANAMED) gerçekleşiyor.

Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı’nda ele alınacak iki ana konu “Sosyal Etki” ve “Sosyal Finans” şeklinde belirlenmiştir. Bu iki konu çerçevesinde hem sosyal etki konusuyla ilgili çalışan hem de sosyal finans alanıyla ilgili çalışan paydaşlar konferansta bir araya geliyor.

Konferans sırasında, sosyal girişimcilik sektöründeki farklı finansman mekanizmalarını ve modellerini tartışmak için sosyal girişimcileri destekleyen kurumlar, aracı kurumlar ve finans sektöründen uzmanların katılacağı bir paylaşım alanı oluşturulacaktır.

Ana konuşmacıları Hans Wahl (INSEAD – The Business School for the World), Jeremy Nicholls (Social Value International) ve Zeynep Gürhan Canlı (Koç Üniversitesi) olan konferansımızın ana oturumlarını Sosyal Finansman, Sosyal Girişimlerde Sosyal Etki Yönetimi, Etki Yatırımında Sosyal Etki Kriterleri ve Kapsayıcı İş Modelleri konuları oluşturacaktır.

Konferansın tüm konuşmacılarının bulunduğu detaylı program ve kayıt linki eylül ayının ilk haftasında paylaşılacaktır.

Sosyal Etki ve Sosyal Finansman Konferansı Ashoka Türkiye ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı iş birliğinde; Avrupa Birliği Erasmus + Programı, UniCredit Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı desteği ile hayata geçirilecektir.