Haberler

HABERLER


Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programı'nın 2. Modülü Gerçekleşti

23 Temmuz 2017 Pazar
Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programı'nın 2. Modülü Gerçekleşti

ikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF) ve Ashoka Türkiye ortaklığında gerçekleştirilen "Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programı"nın ikinci modülü 21-22 Temmuz'da gerçekleşti.

Sosyal odağı güçlü, sosyal hedeflerine ulaşmak için tutkuyla çalışmalarını sürdüren, etki ve işletme odaklarını geliştirmeyi ve yatırıma hazır olmayı hedefleyen sosyal girişimlere yönelik kurgulanan Sertifika Programı'ndan toplam 16 sosyal girişim yararlanıyor.

Sertifika Programı'nın 21-22 Temmuz'da gerçekleşen "Strateji ve İş Modeli Geliştirme" modülü Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Eğitim Programları Uzmanı Yusuf Ozan Üstebay tarafından verildi. Bu modülde katılımcılar faydalanıcı-müşteri ilişkileri, müşteri ve paydaş segmentasyonu, sosyal işletme kanvası ve yalın kanvas konularında bilgi sahibi oldu. Katılımcılar sosyal girişimlerinin mevcut stratejilerini gözden geçirdi.

Eğitimin ikinci gününde ise katılımcılar, Good4Trust girişiminin kurucusu Uygar Özesmi'nin paylaşımlarıyla, öğrendiklerini Good4Trust örneği üzerinden çalışma fırsatı buldular.

Sertifika Programı'nın bir sonraki modülü olan "Finansal Sürdürülebilirlik ve Gelir Modeli" 18-19 Ağustos'ta gerçekleşecek.