Haberler

HABERLER


İş Modeli Geliştirme Eğitimi'ne Katılan Sosyal Girişimlerden 5'i Tohum Aşaması Yatırım Desteğine Hak Kazandı

28 Mayıs 2017 Pazar
İş Modeli Geliştirme Eğitimi'ne Katılan Sosyal Girişimlerden 5'i Tohum Aşaması Yatırım Desteğine Hak Kazandı

Türkiye'deki sosyal girişimcilerin yatırıma hazır hale gelmeleri için bilgi ve beceri kazanmlarını desteklemek amacıyla; UniCredit Foundation ve Vehbi Koç Vakfı tarafından desteklenen ve Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu tarafından yürütülen "Change with Business" ve Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından yürütülen "Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler" projeleri kapsamında "Türkiye'deki Sosyal Girişimler için İş Modeli Geliştirme Eğitimi" 27 - 30 Nisan 2017'de düzenlendi.

Eğitime katılan 15 sosyal girişim, 26 Mayıs 2017'de, eğitimde öğrendikleri ve geliştirdikleri iş modelleri ile uzmanlardan oluşan jüri karşısına çıktı.

Jüri değerlendirmesi sonucunda, Chapputz, Düşler Mutfağı, Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği, Önemsiyoruz ve SS Harmani Kadını Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 3.000 Euro'luk tohum aşaması yatırım desteği aldılar.

Ayrıca, bu 5 girişim, Haziran- Aralık 2017 tarihleri arasında 7 ay boyunca gerçekleşecek Yatırıma Hazır Sosyal Girişimler Sertifika Programı'na katılım hakkı kazandılar.