NEWS AND ANNOUNCEMENTS

Su Kaşifi'nde En Başarılı 20 Okul Seçildi

​Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı'nın Türkiye'deki yürütücülüğünü yaptığı, 8-14 yaş grubu öğrencilerin suyla ilgili farkındalığını artırmayı amaçlayan Su Kaşifi Programı'nın 4. yılında programı en başarılı şekilde uygulayan 20 okul seçildi. Çanakkale, Tekirdağ, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla ve Çanakkale'de yer alan 20 ilkokul ve ortaokulun Su Kaşifi ekipleri, su konusunda pek çok başarılı çalışma gerçekleştirerek okullarında ve yerellerinde geniş katılımlı Su Festivalleri düzenlemeye hak kazandılar. 

READ MORE

Hayat Kimya ve Mikado İşbirliği Başladı

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı - Hayat Kimya işbirliği Nisan 2018 itibarıyla başladı. İşbirliği kapsamında Mikado Hayat Kimya'ya sürdürülebilirlik yapılanmasının kurulması; sürdürülebilirlik önceliklerinin belirlenmesi; paydaş diyaloğu çalışmalarının yürütülmesi ve sürdürülebilirlik stratejisinin geliştirilmesi kapsamında destek sunacak.

READ MORE

Sosyal Etki Yönetimi Eğitimi 25-26 Nisan'da Düzenlendi

Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı tarafından düzenlenen Sosyal Etki Yönetimi Eğitimi 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde Impact Hub İstanbul'da gerçekleşti. 

READ MORE

Su Odaklı Gazetecilik Eğitimi 13-14 Nisan'da Gerçekleşti

Türkiye'de Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı ve EKOIQ Dergisi ile globalde MiCT, Seecon ve BORDA işbirliğinde, iki günlük "Su Odaklı Gazetecilik" eğitimi 13-14 Nisan'da İstanbul'da gerçekleşti. Eğitime özellikle çevre konularında yazan, basında ve sosyal medyada içerik geliştiren 16 yeni nesil gazeteci, blog yazarı ve sosyal medya muhabiri katıldı.

READ MORE

Samsun'da Yerel Kalkınma Aktörlerinin Katılımıyla Sosyal İnovasyon Ekosistemi Arama Çalıştayı Düzenlendi

​Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen, Mikado Sürdürebilir Kalkınma Danışmanlığı, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu ve İstasyon Tedü Sosyal İnovasyon Merkezi uzmanlarının moderasyonunda gerçekleştirilen "Orta Karadeniz'de Sosyal İnovasyon Ekosistemi Arama Çalıştayı" 6 Nisan 2018'de gerçekleşti. Çalıştaya Orta Karadeniz'den 50'ye yakın sivil toplum örgütü, kamu, özel sektör temsilcisi ve akademisyen katıldı.

READ MOREALL NEWS AND ANNOUNCEMENTS

BLOG

BLOG


SIGN UP FOR E-NEWSLETTER

Stay up to date with the latest news by signing up for the Mikado E-newsletter