Ekibimiz

Ekibimiz


Bahar Keskin Den Doelder

Bahar Keskin Den Doelder

Bahar Keskin den Doelder sürdürülebilir kalkınma alanındaki 20 yılı aşan uluslararası kariyerine 1995’te başladı. Çalışma hayatına ilk adımı ODTÜ bünyesinde kurulu bir STK’da atan Bahar, İsveç’te bir belediyede ve Lund Üniversite’sinde sürdürülebilirlik üzerine çeşitli görevler aldıktan sonra 2002 yılında danışmanlık hizmetleri vermek üzere Hollanda’da bir sürdürülebilirlik danışmanlığı şirketine katıldı. Yurtdışında edindiği tecrübe ve deneyimlerini Türkiye’deki kurum ve kuruluşlara sunmak amacıyla 2009 yılında iki ortaktan biri olarak CSR Consulting Turkey’yi kurdu. 2015’ten itibaren de kurucusu olduğu 3P Sustainability Consulting bünyesinde ve Mikado Danışmanlı ile işbirliği içinde danışmanlık, moderatörlük ve eğitim hizmetleri vermeye devam ediyor.
 
Bahar şirketlere sürdürülebilirlik stratejileri, yönetim araçları ve yöntemleri geliştirmede; çevresel, sosyal, etik ve yönetişim konusundaki performans ve uygulamalarını sürdürülebilirlik raporlaması aracılığıyla paydaşlara duyurmada destek oluyor. Sürdürülebilirlik alanında öncü şirketlerle paydaş diyaloğu etkinlikleri yürüten Bahar ayrıca üniversite öğrencilerinden şirketlerin üst yöneticilerine kadar farklı katılımcı kitlesine sürdürülebilirlik konulu eğitimler ve bilgilendirici sunumlar veriyor.
 
Yurt dışında danışmanlık desteği verdiği şirketler arasında; Achmea, BP, H&M, TNT Post, Posco Steel, Rabobank Group, SPX ve TNT Post yer alıyor.
 
Türkiye’de danışmanlık hizmeti verdiği kurumlar arasında Akbank, Akenerji, Akkök Holding, Arçelik, Coca-Cola İçecek, Çelebi, DeFacto, EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası), Fransız Kalkınma Bankası (AFD), Havaş, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu, Kagider, Sabancı Üniversitesi, Tchibo, TİSK, Unilever Türkiye, Vestel Beyaz Eşya, Vodafone Türkiye ve gelmektedir.
 
Lisans eğitimini ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamladı. İsveç Lund Üniversitesi’ne bağlı IIIEE’den (International Institute for Industrial Environmental Economics) Çevre Yönetimi ve Politikaları dalında Yüksek Lisans derecesi aldı.